3Shape Trios – tai naujausias danų kompanijos, kuri gamina medicininę įrangą odontologijos klinikoms ir dantų technikų labaratorijoms, mažai analogų turintis trimatis skaitmeninis dantų atspaudų skeneris. Dantų atspaudų trimatė skenavimo technologija atsirado neseniai, todėl šią naujovę palaipsniui įdiegia su mokslo pažanga kartu žengiančios Europos, JAV ir kitų šalių odontologijos klinikos. 3Shape Trios yra kasdieninis gydytojo odontologo – ortopedo darbo įrankis, kuris pakeičia tradicinį dantų atspaudo nuėmimo būdą naudojant formuojančią masę.

3Shape Trios privalumai:

 • ​Nereikia atspaudinės masės – pacientas išvengia nemalonios atspaudinės masės dėjimo į burną procedūros.
 • Pakanka vieno vizito skaitmeninio trimačio dantų atspaudo nuėmimui.
 • Gydytojas iškarto įvertina bendrą paciento danties/tų būklę, ją komentuoja ir parodo pacientui ekrane.
 • Labai didelis protezavimo tikslumas, aukščiausia kokybė, estetiškas ir ilgalaikis galutinis produktas.
 • Skaitmeninis dantų atspaudo archyvavimas – medžiagą galima pateikti įvairioms labaratorijoms, gydytojams odontologams, esantiems kituose miestuose ar šalyse.
 • Gavę skaitmeninį atspaudą, specialistai, naudodami medicininę programinę įrangą, sumodeliuoja danties, jų grupės ar viso apatinio ir viršutinio dantų lanko būsimą restauraciją.
 • Naudinga modeliuojant būsimą danties/tų vaizdą prieš įsukant dantų implantus.
 • Gydytojo odontologo nuskenuotą ir išsaugotą skaitmeninį atspaudą iškarto mato dantų technikų laboratorija, todėl protezų gamybą galima pradėti iškarto – tausojamas paciento laikas, tai aktualu esant skubiems atvejams.

Šiuo metu odontologijoje yra naudojami trys dantų protezų gamybos būdai:​

 1. Mažiausiai tikslus – silikoninė medžiaga, įdėta į burnos ertmę, suformuoja dantų atspaudą. Iš gauto atspaudo dantų technikas labaratorijoje atpila gipsinį modelį, ant  kurio vėliau gaminami dantų protezai. Šis dantų protezų  gamybos būdas turi trūkumų:
  a) gaunamas mažiau tikslus dantų atspaudas, kurį sukelia atspaudinės masės deformacija, todėl bus pagamintas mažiau tikslus protezas;
  b)  gali atsirasti paklaida, dantų technikui  atpilant gipsinį dantų modelį. Kuo mažesnis dantų protezo  tikslumas, tuo trumpesnis jo tarnavimo laikas.
 2. Tikslus ​- silikoninė medžiaga, įdėta į burnos ertmę, suformuoja dantų atspaudą. Dantų technikas labaratorijoje dantų atspaudą nuskenuoja su trimačiu  skeneriu, gautą  skaitmeninį atspaudą modeliuoja, naudodamas medicininę programinę įrangą, vėliau  rezultatą siunčia į dantų frezavimo mašiną, kuri iš cirkonio, nano kompozito, metalo ar kitų medžiagų  išfrezuoja dantų protezus ar jų karkasus. Gaminant dantų protezus  šiuo metodu nebelieka paklaidos atpilant gipsinį dantų modelį, todėl pagaminti dantų protezai yra tikslesni ir tarnauja ilgiau.
 3. Labai tikslus – dantų atspaudas nuimamas skenuojant burnos ertmę naudojant trimatį dantų skenerį 3Shape Trios.  Šiuo metodu gautas dantų atspaudas yra skaitmeninis, todėl jį galima iškarto naudoti su medicinine programine dantų modeliavimo įranga ir gautą rezultatą siųsti į dantų protezų frezavimo mašiną. Šis dantų atspaudo nuėmimo ir protezų gamybos būdas yra pats tiksliausias, kadangi nebelieka paklaidos dėl atspaudinės masės deformacijos nuimant dantų atspaudą ir atpilant gipsinį dantų modelį.​
  Skaitmeninis dantų  atspaudo failo sukūrimas gydytojams odontologams ir dantų technikams atveria labai plačias galimybes:
  a)  naudoti naujausią medicininę programinę įrangą;
  b) naudoti šiuolaikinę dantų protezų gamybos įrangą;
  c ) naudoti naujausias dantų protezų gamybai medžiagas – cirkonį, nano kompozitą, pramoniniu būdu pagamintą akrilą (PMMA) ir kitas.

Šiuo būdu pagaminti dantų protezai yra patys tiksliausi ir ilgaamžiškiausi, kadangi nelieka pirmuose dvejuose punktuose paminėtų trūkumų.​