Protezavimas (ortopedinis gydymas) atliekamas dėl didelio danties karieso pažeidimo, danties nuskilimo, dantų nusidėvėjimo, netekus dalies arba visų dantų. Mūsų Klinika bendradarbiauja su dantų technikų laboratorijomis, kurios  gamina labia tikslius, kokybiškus ir ilgai tarnaujančius dantų protezus.

Ortopediniam gydymui naudojami:
a) išimami protezai – plokštelės, lanko atraminiai protezai;
b) fiksuoti protezai – įklotai, užklotai laminatės, vainikėliai, tiltai.
Šiuolaikinėje odontologijoje išimamus protezus vis dažniau keičia protezai ant sraigtinių implantų, kurie garantuoja geresnę gyvenimo kokybę, psichologinį komfortą, geresnį maisto sukramtymą, tuo pačiu ir geresnį virškinimą, išvengiama nereikalingo gretimų dantų šlifavimo, vienodai paskirstomas kramtymo krūvis, todėl neperkraunami šalia pašalinto danties esantys kiti dantys.

Implantų protezai gali būti:
a) prisukami per vainikėlio viršų, po to ertmę užplombuojant kompozitu. Šie protezai mažiau estetiški  nei cementuojami, jų privalumas – galima lengvai  išimti ir pataisyti;
b) cementuojami – estetiški, bet nuskilus protezui pataisos padaryti negalima – vainikėlį reikia daryti iš naujo.

Protezai ant implantų gaminami iš nano kompozito, cirkonio, cirkonio su keramikos apdaila.

Šių medžiagų palyginimo lentelė
Estetika Atsparumas skilimui Tikslumas Kaina Eu
Nano kompozitas Gera – labai gera Geras Puikus
Cirkonis Gera Puikus Puikus
Cirkonis su kreamikos apdaila Puiki Labai geras Puikus
Įklotai – gaminami esant nedideliam danties pažeidimui – tai alternatyva danties plombavimui. Jų privalumas – pažeistą dantį galima atstatyti tiksliau nei plombuojant. Įklotus galima gaminti iš cirkonio, nano kompozito, keramikos, metalo.

Užklotai – gaminami esant didesniam danties pažeidimui. Šiuo protezu dengiami ir danties kauburai. Užklotus galima gaminti iš cirkonio, nano kompozito, keramikos, metalo. Lyginant su vainikėliais – tai yra labiau danties audinius  tausojantis gydymas.

Laminatės – priekinio danties paviršiaus padengimas protezu. Gaminama iš nano kompozito, keramikos. Lyginant su plombomis – labai estetiškos.

Vainikėliai – gaminami esant labai dideliam danties pažeidimui. Vainikėliai gali būti gaminami iš nano kompozito, keramikos, cirkonio, cirkonio su keramikos apdaila, lieto metalinio karkaso su keramikos apdaila, frezuoto metalinio karkaso su keramikos apdaila, lieto arba frezuoto metalo.

​Nano kompozito vainikėliai – nauja bemetalė medžiaga. Vainikėliai gaminami frezavimo būdu. Tai puiki alternatyva  metalo keramikos vainikėliams, jie  brangesni, bet estetiškesni. Lyginant su vainikėliais iš cirkonio  su keramikos apdaila – jie mažiau estetiški, bet ne tokie brangūs.

​Cirkonio vainikėliai –  nauja bemetalė medžiaga. Gaminama frezavimo būdu. Cirkonis atsparus skilimams, estetiškas lyginant su metalokeramika, bet ne toks estetiškas kaip cirkonio vainikėliai su keramikos apdaila.

Keramikos vainikėliai – estetiškiausia, bet ir  trapiausia medžiaga.

​Cirkonio vainikėliai su keramikos apdaila – estetiški, gana atsparūs skilimui dėl cirkonio karkaso.

​Lieto metalinio karkaso vainikėliai su keramikos apdaila – gaminami liejimo būdu, todėl lyginant su frezuotais vainikėliais yra nelabai tikslūs ir estetiški, bet nebrangūs.

Medžiagų, naudojamų išimamų protezų gamybai, palyginamoji lentelė
Toksiškumas Estetika Tikslumas Atsparumas tikslumui Lankstumas Paciento adaptacija Kaina Eu
Akrilas Toks. likučiai Patenkinama – gera Geras Mažas Nelankstus Vidutinė
Poliamidas Netoksiška Gera – labai gera Labai geras Neskyla Labai didelis Vidutinė
Flexistrong Plus Netoksiška Puiki Puikus Neskyla Didelis Greita
Medžiagų, naudojamų protezų gamybai ant savų dantų, palyginamoji lentelė
Estetika Atsparumas Tikslumas Kaina Eu
Nano kompozitas Gera – labai gera Geras Puikus
Keramika Puiki Patenkinama Puikus
Cirkonis Gera Puikus Puikus
Cirkonis su keramikos apdaila Labai gera Labai geras Puikus
Lieto metalo karkaso su keramikos apdaila Patenkinama Geras Patenkinamas